ÇAKÜ`DEN MEZUNLAR BULUŞMASI

ÇAKÜ Kariyer Merkezi tarafından Uluyazı Tuzluk Kafe’de gerçekleştirilen “Mezunlar Buluşması”na Türkiye’nin dört bir yanından gelen mezun öğrencilerimiz katıldı.

  

ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Kariyer Merkezi tarafından Uluyazı Tuzluk Kafe’de gerçekleştirilen “Mezunlar Buluşması”na Türkiye’nin dört bir yanından katılan mezun öğrencilerimiz, yeniden bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Etkinliğe aileleriyle birlikte gelen mezunlarımız, aradan geçen zaman içinde Uluyazı Kampüsünde ve Çankırı’da meydana gelen değişimin de dikkat çekici olduğunu belirterek, Mezunlar Buluşması’nın ilerleyen dönemlerde de devam etmesi gerektiğini ifade ettiler.

 

“FARKLI KURUMLARDA HİZMET ETTİĞİNİZİ GÖRMEKTEN MEMNUNUZ”

Etkinliğe katılarak mezun öğrencilerimizle tek tek sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi de Mezunlar Buluşması’nın hem eski öğrencilerimizi bir araya getirmeye hem de yeni arkadaşlık ve dostluklara vesile olduğunun altını çizdi. Rektör Çiftçi, “Bugün bizler için önemli bir gün. Çünkü Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin yavaş yavaş kurumsallaştığını, zamanla üniversitemizden mezun olanların ülkemizin farklı şehirlerinde, farklı kurumlarında hizmet etmeye başladığını böylesi güzel buluşmalar vesilesiyle öğreniyor ve bu durumdan memnuniyet duyuyoruz. Üniversitemiz, kökleri çok derinlerde olan bir kurum. Ankara ve Gazi üniversitelerine bağlı olarak kurulmuş ama bunlardan öte Anadolu’nun ilk yükseköğretim kurumu olan Darulhadis’e dayanıyor. Tarihten gelen bir potansiyelimiz var. Geleceğe dönük çok parlak bir vizyon ve misyona sahibiz” dedi.

 

“ÜNİVERSİTEMİZİ HER ALANDA GÜÇLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

ÇAKÜ’yü her alanda güçlendirmeye çalıştıklarını ifade eden Rektör Çiftçi, “Kıymetli hocalarımızla birlikte neler yapabiliriz, Türkiye’nin öncelikli alanları nelerdir diye düşünüyor ve buna göre çeşitli projeler üretmeye devam ediyoruz. Bu noktada biz hem ülkemize hem de paydaşı olduğumuz diğer coğrafyalara nasıl faydalı olabiliriz diye istişarelerde bulunuyoruz. Biz bu anlamda hem geçmişin sermayesini değerlendiriyor hem de kendimize geleceği inşa etme adına yeni planlar, yeni hedefler koyuyoruz” diye konuştu.

 

“GEÇMİŞLE GELECEĞİ BİR ARAYA GETİRME ADINA ÖNEMLİ BİR BULUŞMA OLDU”

Uluyazı Kampüsümüzde yaşanan değişimlere de değinen Rektör Çiftçi sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazılarınız diyeceksiniz ki ‘Evet çok fazla değişim var’. Bazılarınız da diyecek ki ‘Şu ağacın önünde oturup arkadaşlarımızla muhabbet etmiştik, falanca hocamızla şöyle bir diyalogumuz vardı’. Üniversite yılları, hayat boyu akılda kalacak ve anlatılacak anılardır. Üniversite yıllarında edindiğimiz tecrübeler, birikimler hayat boyu bizlere yön gösterecek, bizleri olgunlaştıran tecrübelerdir. Olgunlaşmak ancak bilgiyle meydana gelir. Edindiğimiz bilgiler, kazandığımız deneyimler bizi pozitif yönde tekâmül ettiriyorsa olgunlaşabiliriz. Dolayısıyla bizler, geleceğin yazılımını yapabilmeniz için sizlere kodlar üretiyoruz. Bu kodlarla siz, gelecekte karşılaşacağınız sıkıntılara, sorunlara karşı çözümler üretebiliyorsunuz. Bu sebeplerle Mezunlar Buluşmamız, bizim geçmişle geleceği bir araya getirmemiz adına önemli bir adım oldu. Aynı zamanda bu buluşma, vefa duygusunun gönüllerden meydanlara inmesidir. Gelen misafirlerimize buradan teşekkür ediyorum. Çok güzel yerlerde hizmet ederek Çankırı Karatekin Üniversitesi’ni temsil ediyorlar. Bu bayrağı kendilerinden önce mezun olanlardan aldılar, şimdi de mevcut öğrencilerimize teslim edecekler. İyi ki geldiniz, iyi ki Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde buluştunuz, iyi ki ÇAKÜ’lüsünüz. Hepinize sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Yayınlanma Tarihi: 23 Ekim 2023 Pazartesi
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2023 Salı